2.kapitola

12. října 2006 v 20:31 | Numm
A tak se Hallie dostala do společnosti známé nebelvírské trojky.Byla na pokoji s Parvati Patilovou, Levandulí Brownovou a Hermionou.V Hermioně brzo získala kamarádku, které se nebála říci nic.Hermiona totiž uměla držet slovo.Kluci ji přijali poměrně snadno jelikož Hallie byla hodně ukecaná a s velkým smyslem pro humor.Dříve nebo později se však našli tací, kteří si její milou povahu nezískali. Tři dny se Hallie seznamovala s profesory a s hradem z Harryho pohledu.Jednou si s ním vyšla v noci po hradě s využitím pobertova plánku.Hallie tak poznala i Harryho a byla ráda, že tady našla náhradu za Camerona.
A nastal pátek.Den, kdy poprvé šla na lektvary.Hallie přišla na snídani a přisedla si k Harrymu.
"Ahoj Harry.Je něco zajímavého ve Věštci?"zeptala se s vým nakřáplým přízvukem.
"Ne,jen ministerstvo chytilo pár smrtijedů a zabili nějakou chudinu.Byla to mudla."oznámil ji Harry aniž by zvedl zrak.Hallie se k němu posadila a namazala mu toust máslem a marmeládou a sobě si nandala ovesnou kaši.
"Tak se najez, ať přežiješ ty lektvary jak říkáš.Nevím co s nimi máš, mě lektvary baví."řekla.
"Jen počkej až poznáš Snapea.Tak tě to brzy přest-"Harry se zasekl poněvadž právě zvedl oči od věštce a podíval se do očí Hallie.Ta na něj koukala těmy svýma černýma kukadlama a ten z toho byl paf.
"Hallie ty mě nesmíš takhle lekat.Tak hezká holka se posadí naproti mně a ani mě neupozorní na šok, který na mě čeká jen co zvednu oči od novin.Hele víš, že máš hodně podobné oči jako Snape?Akorát v nich nemáš ten chlad a takové nekonečné tunely.I vlasy máš podobné jako on akorát je nemáš tak mastný jako on.Jste si hodně podobní a přece jste každy úplně někdo jiný…Hele ať ti to nevystydne."Upozornil ji a oba se dali do jídla.
Harry s Hallií šli po schodech ,a už tam byl slyšet řev zmijozelsých.Harry, který si tajně přál aby se dostal do skupiny s Hermionou ,Ronem a Mrzimorskými,právě teď hlasitě zasténal.Všichni nebelvírští až na Harryho a Hallii se dostali do jiných skupin a právě na ně dva vycházel zmijozel.Hallie se raději neptala proč Harry vydal takové zasténaní,rychle ho chytla za ruku a statečně ho vedla dál.
První, kdo zaregistroval jejich přítomnost byl bledolící chlapec s pronikavě šedýma očima.
"Tak přece jen máme přírůstek dívejte.Dva Nebelvíráky.Potterovskou nulu a Havraní novicku."konstatoval ironicky nesympatický blonďák.
"Být tebou Malfoy dám si pozor, protože jak ty říkáš, tahle novicka je mnohem chytřejší než všechny vaše dubový palice dohromady, viď Pansy?"řekl Harry posměšně směrem k Pansy, která se právě s Elinor trapně hihňala nad obrázkem Angoryho Devisna.Současného idola všech dívek kouzelnického světa.
     
Draco jeho řeč ignoroval a provokativně sjel pohledem Hallii od hlavy až k patě a odporně hvízdl.
"No jak myslíš Pottere.Za tu novicku se omlouvám slečno"a udělal omluvné pukrle. "Ale,za to, že jste kočka se omlouvat nebudu…"Nasadil si zrcadlovky a drsňácky si je nadzvihl "Tak co kdy si dáme rande krásko?" Harry chtěl vytáhnout na něj hůlku a poslat na něj mdloby.Hallie ho však klidně zadržela a hodila po Malfoyovi svůdným očkem.
"Myslím pane, že bych mohla vaše pozvání přijnout,ale víte…"Rádoby se začervenala a odklonila hlavu na stranu jakoby se styděla, místo toho se však otočila pro hůlku, čehož si Draco zamyšlený do sebe nevšiml.Hallie namířila na něj hůlku a…(pokračování příště)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tyty Tyty | 13. října 2006 v 15:58 | Reagovat

no, připadá mi, jako bys to ani nepsala ty.. napsala jsi už mnohem lepší.. Ale nebudu tě ňák moc kritizovat, páč já bych to nezvládla ani třetinově jako ty..

2 Numm Numm | 14. října 2006 v 17:08 | Reagovat

já vím

3 blesková Cornelie blesková Cornelie | Web | 18. října 2006 v 14:25 | Reagovat

mh... ted říkám nic moc... ale to se stává i těm nejlepším... D: :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama