8.kapitola

16. února 2007 v 17:21 | Baik |  Lidi ze Spojených Korejských Terciátů
"Já se tak těším na sobotu!"zasnila se Starha.
"Já taky, konečně zas famfrpál. Ještě nikdy sem ho nehrál, ani sem k tomu neměl příležitost."podotkl rozmrzele Thomas a znovu se zabral do knížky: "Domácnost - aneb jak na ni vyzrát, když jste sám.
"Na koho sázíš?"připojila se do ´debaty´ Hoy. "Na Nebelvír, nebo Mrzimor?"
"Hej fuckt nevím... A taky nevím, jak to Brumbál vymyslí, aby se dal hrát v pěti. Vlastně je to docela nespravedlivé vůči Kupkám..."
"Famfrpál...Zrovna teď! Víte co to znamená? Klidně můžeme být proměněni v piliny někde ve vzduchu!"zoufale mluvil Ondre Dani. Zároveň se zadíval na znamení. Měl ho tam již od narození, stejně jako ostatní Korejci. Když zanikaly Spojené Korejské Terciáty, byly vyvoleným dětem, ještě před jejich narozením, vetknuto toto znamení, aby tito připomínali a znovu obnovili slávu Terciátů. Se znamením dostali také moc.
"No moment! To je právě dobrý! My budeme hrát a pořádně to prodloužíme a ostatní mezitím budou zkoumat!"vyhrkla rozradostněně Sarka Hannah, že zas na něco přišla.
Famfrpál byl zde. Diváci seděli na tribunách. Korejci měli v pohotovosti hůlky, kdyby se něco dělo. Na hřiště vstopilo družstvo Nebelvíru. Kapitánka Wercha kráčela ve předu. Za ní střelci Dagérie a Cornélie, odpalovač Phillip a chytačka Alfabet. Wercha byla tedy překvapivě brankář.
Stanuli uprostřed hřiště a z drůhé strany se k nim chaoticky přišinul tým Mrzimoru. Kapitán Koefy byl odpalovač, Hans a Sarka Hannah byli střelci, Franta brankář a chytač Ondre Dani.
Na povel rozhodčího zápasu Vannikove vyletli do vzduchu."
Hans a Dagérie se ihned začali prát o Camrál. Bylo to napínavé, velice napínavé....
"Kde je Headsík?"zeptala se fandících korejců Yi a ukázala na tribunu profesorů.
"Jdem!"Zavelela Lucy a všici se zvedli a odešli. Mířili to rovnou ke hradu. Na Zápase byla dokonce
i Horrda, profesorka, kterou famfrpál maximálně nebavil, tak jaktože tam nebyl Headsík?
Došli ke dveřím. Bohužel tu nebyla Cornélie, která by pro Headsíka i bajku doma našla, takže musel zaklepat Slavěnko. Ticho, nikdo neotvíral. Zmáčkl kliku, dveře se otevřeli.
"DOOBRÝÝÝ DEEEN!!!" Zaječel Slav a když se ujistil, že uvnitř nikdo není, vstoupili. Měl tam takovej nepořádek, že byste v tom ani Proochaskovou nenašli. Prohledali stůl. Všimli si malého lístku, na kterém bylo napsáno: Sobota 15:00 sklepení 5. dveře.
"To je teď! Teď je 15:10!"vyhrkla Jane a už si to pádili do sklepení.
"5.dveře? Kde to je?"ptala se Chotess.
"To budem muset zjistit."odpověděla Jacqy.
Došli do sklepení a začali počítat.
"Žádné páte dveře tu nejsou!" Málem se rozbulela Claire.
"Tiše!"zarazil je Marttin, když procházel kolem zdi. Přiložil na ni ucho. Všichni udělali totéž.
"...naštěstí se ještě nedozvěděli, jak je uzdraví. A zatím co oni si sledují a hrají famfrpál, já bych to měla dokončit."promlouval dívčí hlas.
"To jistě! Nikdy je nenapadne, že se to dá vyléčit tím, že použijou své znamení, ale na to sou moc dutí." mluvil hlas, ve kterém poznali Headsíka.
Yi vytáhla knihu, otevřela ji a zašeptala: "V našem případě se Kupky dají vyléčit znamením." Všichni se nahrnuli nad knížku a sledovali černá písmenka, objevující se na papíře. Thomas v nich dokonce rozeznal slova a Starha přečetla i celé věty!!!! Stálo tam: Ve vašem případě můžete postižené touto kletbou vyléčit tak, že se všichni ti, co mají znamení Terciátů dostaví k pilinám a zároveň použijí znamení.
"Všichni? Musíme svolat ty, co hrají famfrpál a jít na ošetřovnu."přemýšlela, opravdu přemýšlela Jane.
"A to je tu jako necháme?"ukazoval na zeď Marttin.
"Co jiného? Musíme ostatní zachránit!!!"vyvolávala Chotess a už se hrnula na ošetřovnu. Po příchodu k pilinám odhalili své boky a soustředili se na svolání ostatních. Neuběhlo ani 10 minut a už sem udýchaně doběhli.
"Musíme rychle, než se sem přiřítí zbytek školy!"Ječela Claire.
"Ti sem hned tak brzo nepříjdou."vymluvil ji to Koefy. "Zaprvé byli dost zaražení z toho, když jsme všichni naráz slétli na zem. A zadruhé, se Ondre dani pokoušel na Vannikovou poslat tříhodinovou kletbu budižlejno, páč se snažila ho trfit koštětem, ale nějak, nevíme jak, se mu to podařilo poslat úplně na všechny kromě nás... Takže přiřítit se sem jim bude trvat nejméně tři hodiny..."
"To je fajn, takže jdem na to, musíme nějak použít svoje znamení, abychom je vyléčili, takže rychle!"informovala Hoy.
Stoupli si kolem pilin, obnažili své boky a co nejvíc se soustředili. Znamení na nich se rozžhavili do červena. Už skoro omdlívali, když najednou viděli, jak se z Kupek dělá odporný sliz,který se rozlil do tvaru těla. Sliz začal bublat. Bylo to asi tak nechutné, jako když jste zrovna na obědě, jíte špecle a Dagérie vám řekne, že miluje chuť šuldy v puse. Už vypadali celkem jako lidi. Po chvilce už leželi v celé své "kráse" na postelích, ale nebyli schopni ze sebe vyloudit jediné slovo. Když se konečně probrali, Franta jim velice barvitě, jak to ona umí, vyložila, co se mezi tím, co oni byli piliny, stalo.
"Musíme rychle k 5.dveřím, všichni!"zavelela Jacqy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | E-mail | Web | 16. února 2007 v 18:13 | Reagovat

To je pocta psát 1. komentářík!

Je to fuckt epes rádes! A konečně už nebudu v jinym stavu! =))

2 daggri daggri | 17. února 2007 v 10:51 | Reagovat

ouuuuu....neprekladejte si tu vetu,ve ktere sem ja u obeda nejak nemravne bylo to mysleno v nejlepsim slova smyslu :) ......ale je to suuuuuuuuuuuuper

3 Lucy Lucy | 17. února 2007 v 11:30 | Reagovat

S_U_P_E_R!!!

4 angeldust angeldust | E-mail | Web | 17. února 2007 v 12:05 | Reagovat

s-s-s-s-s-s-s-s-upe-e-e-e-e-e-e-e-r, jsem poctena ze jsem se stala kapitankou nebelvirskeho tymu x))))

5 tess tess | Web | 17. února 2007 v 17:37 | Reagovat

heyyy supeeeeeeeer !!!!!

6 žafinka žafinka | E-mail | 18. února 2007 v 13:26 | Reagovat

VAU!!!  peknyyyyyy...

7 Marttin Marttin | 18. února 2007 v 15:36 | Reagovat

Mazec... Akorát nechápu chuť šuldy v puse... :-(

8 angeldust angeldust | 19. února 2007 v 9:49 | Reagovat

to bud rad...x))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama