Černé znamení zla

20. července 2007 v 14:49 | Numm
Tož lidi je tu 2.kapitola povídky jež vás asi vůbec nezajímá....a to. p.b.&n.z.....................tak mi napiště tu kritiku prosím....

Uběhl bezmála měsíc, kdy se Harry setkal s Ginny a Dobbym a odešel s nimi do jejich společného bytu v prasinkách. Jak smutné však bylo pro něj zvědět, že až na dvojčata a Rona s Hermionou z její rodiny nikdo nepřežil cílený útok smrtijedů. Celý ten měsíc Harry pilně shromažďoval všechny informace, které by se mu mohli hodit při tom zdánlivě nerovném. A ikdyž to byl měsíc tvrdé práce, na kterou byli všichni koneckonců zvyklí, byla to doba i všeobecného štěstí.
Byl zamračený pod večer a černé chuchvalce mraků byly podsvíceny stále červenější září slunce. Ginny seděla v ušáku u krbu, v němž praskal oheň, a prsty pročesávala vlasy Harrymu, který seděl na kožešině u jejích nohou. Už hodnou chvli mlčeli a mysleli na souboj, jež Harryho čeká.
"Myslíš, že jsi připravený, Harry? Víš, kdy se ten souboj má konat?" začala Ginny, aby prolomila o tíživé ticho. Harry však neopovídal. Klesl hlavou do jejího klína, zavřel oči a svraštil obočí v naznačujícím gestu, že o tom nechce mluvit. Ačkoli ho dívka tedy….spíše žena láskyplně pohladila po vlasech. Čišel z ní neklid. Čekala na odpověď. Věděla, že jí odpoví. Věděla, že si s odpovědí dá na čas. Když však ani po pěti minutách ji neodpověděl začala opět ona.
"Harry, odpověz mi. Vyhýbali jsme se tomu opravdu dlouho, ačkoli jsme hledali informace o všem, co jsi myslel, že budeš potřebovat. Tak mě prosím neignoruj." Dosáhla svého,
"Ale co po mně chceš, Ginn? Chceš abych ti řekl, že nejsem připravený? Že se toho setkaní bojím stejně jako když jsem se ve čtvrtém ročníku ocitl na tom hřbitově? Chceš ode mě slyšet, že nevím nic, nemám žádnou strategii? ŽE SE BOJÍM O VŠECHNY ZNÁMÉ, PROTOŽE JE DOKÁŽE POUŽÍT JAKO NÁVNADU ABY MĚ DOSTAL?" Mezitím stačil vstát a rázovat po pokoji ve tváři celý rudý, ale promluvil značně klidnějším hlasem. " Nemám ani meč Godrica Nebelvíra. Nevím kdy a kde se to stane….Já nevím prostě nic. Bojím se o tebe. Bojím se o Hermionu s Ronem, kterí se nemohou bránit, protože jsou v péči lékářů u sv. Munga. Bojím se i o dvojčata." zase pauza a po ní pokračoval ještě klidněji a tišeji. " Promiň lásko. Nemám žádný důvod na tebe křičet a přesto…." Vrátil se na místo, kde předtím seděl a složil hlavu do dlaní. Ginny mu položila ruku na rameno jako němou útěchu a doufala, že to i tak Harry pochopí. Ten ji ruku vděčně stiskl. Teď se Ginn odvažila.
"Promiň Harry já si neuvědomila, co všechno asi cítíš." Sehnula se k němu políbila ho na šíji.
V tu chvíli vleťel do pokoje Dobby a zapištěl zděšeným hlasem:
"Harry Pottere podívejte se z okna. Tam mezi ty mraky! Pán Zla přichází." Ještě jednou zapištěl a byl pryč. Harry vyskočil na nohy rychlostí blesku a přiběhl k oknu. Kde neviděl zelené znamení zla, ale znamení zla barvy černé, což značilo o tom, že ho vypustil Pán Zla. To nebylo bezpečné. Popadl Ginn za ruku.
"Lásko zavolej si Dobbyho a sejděte do sklepa. Za žádnou cenu nevyjdete ven. Pokud vám neřeknu ano? Nedělej nic, co by tě mohlo ohrozit. Tohle je můj boj. Pokud tohle uděláš nic se ti nestane." Ginny mu vyplašeně přikyvovala a sotva ji pustil udělala to co jí řekl. Harry si oblékl tuniku, protože až dosud byl jen v kožených kalhotech.Vzal si plášť se svými věcmi a popadl hůlku. Sotva došel ke dveřím ukázala se slabá záře a na stole se objevil meč Godrica Nebelvíra. S mírnou úlevou ho zastrčil za pás. V tom ho však vyrušil ženský výkřik ze spoda….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 angeldust angeldust | E-mail | 20. července 2007 v 14:57 | Reagovat

vaaaau...skoro se mi nechce verit zes to napsala ty....je to fakt dobry...

2 Numm Numm | 20. července 2007 v 15:34 | Reagovat

Ale o ničem :-)

3 Fabi Fabi | E-mail | Web | 20. července 2007 v 23:19 | Reagovat

super!!!!!!!!!!!!!

4 Tyty Tyty | E-mail | Web | 1. srpna 2007 v 20:54 | Reagovat

je to naprosto úža!!!! nechápu, jax to mohla napsat!!! teda vlastně chápu... ty seš totiž geniální!!! měla bys jít na spisovatelku klády...! je to fakt nádhera!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama